et
et

Energia hinnad juulis 2016

Põhjamaade energiaturgudel jätkub elektrijaamade ning võrkude remondiperiood.

Samuti nagu juunis, põhjustasid ka juulis riikidevahelised läbilaskevõimete piirangud ja tagasihoidlik elektripakkumine lühiajalisi börsihinna hüppeid. Kõige tundlikum selles osas on jätkuvalt Leedu, kus esimestel juulikuu päevadel hüppasid päeva keskmised hinnad kuni 115 euroni megavatt-tunnist. See kergitas ajuti ka Läti elektrihindasid. Kuu keskel kõikusid hinnad kõikides Balti riikides alla 40 EUR/MWh vahemikus, 29. juulil toimus järsk hüpe ainult Leedu hinnatsoonis. Sellel päeval tõusis kekmine päeva hind kuni 67 EUR/MWh-ni. Tavapäraselt ei töötanud sellel ajal ka NordBalt-i merekaabel.
Võrreldes juunikuuga langesid nii Baltikumi, Soome kui ka Poola kuu keskmised hinnad. Kui juunis oli Eesti tarbijale keskmine börsihind koos käibemaksuga 4,46, siis juulis oli see 3,81 senti/kWh

Maagaasi hind Leedu GetBalticu börsil kukkus kuni 12,8 EUR/MWh-ni (-23%). Samal perioodil oli Soome börsi keskmine hind 16,8 EUR/MWh ja Saksamaa Gaspooli börsil kasvas juunikuu keskmine gaasihind kuni 14,4 EUR/MWh-ni; + 11%.
Soodsad gaasihinnad kajastuvad ka klientide gaasiarvetel.